Stacja oczyszczania powierzchni
UNI-CLEAN PLUS

Moduł oczyszczania detali z serii UNI-CLEAN stanowi wsparcie w procesie przygotowania powierzchni przed malowaniem. Jego głównym celem jest usunięcie drobnych zanieczyszczeń osiadających na detalach tuż przed nałożeniem warstw lakieru. 

Moduł czyszczący jest umieszczony na transporterze załadowczym i  jest uruchamiany wyłącznie w momencie, gdy detale są ładowane do urządzenia lakierniczego. Ma to na celu minimalizację zużycia mediów potrzebnych do działania modułu czyszczącego.

Czym wyróżnia się stacja oczyszczania powierzchni UNI-CLEAN PLUS?

Dzięki modułowi oczyszczania detali z serii UNI-CLEAN możliwe jest skuteczne przygotowanie powierzchni detali do procesu lakierowania, co przekłada się na wyższą jakość i trwałość wykończenia. Urządzenie dodatkowo wyposażone jest w szczotkę do mechanicznego oczyszczania detali.

Rozwiązania linii lakierniczej

Stacje oczyszczania detali konfiguruje się z robotami i automatami lakierniczymi, a te z suszarniami. W ten sposób powstaje linia lakiernicza.

system odmuchu

Odmuch

Stacja oczyszczająca UNI-CLEAN PLUS wyposażona jest w obrotowe głowice odmuchujące, które umożliwiają delikatne usunięcie zanieczyszczeń z powierzchni detali.

szczotka do czyszczenia detali

Szczotka wałowa

Zastosowanie szczotki wałowej pozwala na usunięcie zabrudzeń z lakierowanych elementów, celem zapobiegnięcia powstania ewentualnych wtrąceń.

Stacja oczyszczania powierzchni UNI-CLEAN PLUS​

  • Moduł oczyszczania detali z serii UNI-CLEAN wspomaga oczyszczanie powierzchni detali z drobnych zanieczyszczeń osiadających na ich powierzchniach przed momentem aplikacji materiałów lakierniczych
  • Możliwość wyboru spośród kilku wariantów modułu UNI-CLEAN w zależności od warunków panujących w otoczeniu urządzenia lakierniczego oraz wymagań jakościowych dla przygotowania powierzchni przed lakierowaniem
  • Moduł czyszczący zainstalowany na transporterze załadowczym
  • Praca modułu czyszczącego uruchamiana tylko podczas załadunku detali do urządzenia lakierniczego celem ograniczenia zużycia mediów zasilających moduł czyszczący
   
  • sekcja: ODMUCH zawiera obrotowe głowice odmuchujące umożliwiające bezstykowe usunięcie zanieczyszczeń z powierzchni detali
  • sekcja: DEJONIZACJA z listwami dejonizującymi pozwala na ograniczenie ładunków elektrostatycznych znajdujących się na powierzchniach elementów
  • sekcja: SZCZOTKA WAŁOWA wspomaga mechaniczne usuniecie zanieczyszczeń z powierzchni poziomych detali a automatyczne ustawienie wysokości pracy szczotki nad elementami oraz regulacja obrotów szczotki z pulpitu operatorskiego urządzenia lakierniczego pozwala na dobranie optymalnych parametrów jej pracy

Informacje techniczne

Dane techniczne

Szerokość robocza modułu oczyszczania detali1.350 [mm]
Sekcja: ODMUCH
Wymiar króćca odciągowego z sekcji odmuchu3 szt. x fi 100 [mm]
Sekcja: DEJONIZACJA
Ilość listew dejonizujących2 [szt.]
Sekcja: SZCZOTKA WAŁOWA
Materiał roboczy szczotkiWłókno naturalne
Wymiar króćca odciągowego z sekcji szczotki wałowej1 szt. x fi 200 [mm]
Minimalna wydajność systemu odciągu pyłów *5.000 [m3/h]
Wymagana prędkość przepływu powietrza w instalacji odciągowej pyłu* min. 30 [m/s]
* podłączenie poszczególnych sekcji modułu UNI-CLEAN do zewnętrznego odciągu stanowiskowego lub centralnego systemu odpylającego oraz zapewnienie wymaganych parametrów przepływu i wydajności powietrza odciągowego zapewnia Zamawiający

YouTube

Inne urządzenia dostępne w ofercie:

mała stacja oczyszczania detali

mini UNI-CLEAN

Zadaniem stacji czyszczącej mini UNI-CLEAN jest usunięcie najdrobniejszych zanieczyszczeń z powierzchni elementów, by przygotować je do nałożenia lakieru. Stacja czyszcząca umieszczana jest na transporterze załadowczym przed robotem lub automatem lakierniczym.

transporter taśma gładka

Transportery taśmowe

Transportery taśmowe pełnią funkcję transporterów załadowczych, pośrednich, wyładowczych, taktujących. Są dostępne w różnych wersjach długości i można je bez problemu skonfigurować z robotem lakierniczym lub suszarnią.

transporter rolkowy

Transportery rolkowe

Transporter rolkowy to jeden z opcji transporterów liniowych, służących do przesuwu elementów między kolejnymi urządzeniami lub stanowiskami.

transporter łańcuchowy wewnątrz urządzenia

Transportery łańcuchowe

Transportery łańcuchowe są dostosowane do przemieszczania i transportu trumien oraz elementów pośrednich w postaci tacek, na których przymocowane są detale przeznaczone do procesu lakierowania.

stanowisko obróbki ręcznej

Stanowiska obróbki ręcznej

Asortyment UNISON oferuje stanowiska do ręcznej obróbki trumien. Nasz zespół ekspertów po konsultacji z klientem dobiera odpowiednie parametry stanowisk.

sprzęt lakierniczy do zainstalowania w robocie

Sprzęt lakierniczy

W UNISON dostarczamy różnego rodzaju sprzęt lakierniczy. W naszym asortymencie znajdują się różne produkty od automatycznych pistoletów lakierniczych po wyposażenie kuchni farb.

Zadaj pytanie o maszynę