Transportery taśmowe

Transportery taśmowe pokryte są materiałem antystatycznym i stanowią integralną część nowoczesnych systemów lakierowania, doskonale współpracując z zaawansowanymi technologicznie robotami lakierniczymi i automatami lakierniczymi. Dzięki zastosowaniu taśmy o strukturze gładkiej lub rowkowanej, transportery skutecznie przemieszczają lakierowane elementy podczas całego procesu lakierowania.

Czym wyróżniają się transportery taśmowe?

Pokrycie antystatyczne transportera odgrywa ważną rolę w utrzymaniu wysokiej jakości lakierowania, eliminując negatywne skutki elektrostatyki na lakierowanych powierzchniach.

Rozwiązania linii lakierniczej

Transportery taśmowe są w pełni konfigurowalna z innymi urządzeniami lakierniczymi UNISON, takimi jak roboty lakiernicze, automaty oscylacyjne i suszarnie. 

Łatwy i bezpieczny transport

Transportery taśmowe dbają o przemieszczanie się elementów na każdym etapie procesu lakierowania. Pozwala to na eliminację ingerencji osób trzecich i eliminuje ryzyko powstanie ewentualnych wtrąceń.

Transportery taśmowe​

  • Przezroczyste przykrycie nad transportem skutecznie chroni elementy przed zanieczyszczeniami, co jest niezwykle istotne w procesie lakierowania, gdzie czystość jest kluczowym aspektem dla ostatecznego efektu
  • Napęd transportera oparty na silniku z falownikiem umożliwia elastyczną regulację prędkości, dostosowując się do różnych potrzeb produkcji i rodzajów elementów przechodzących przez system
  • Transportery taśmowe są idealnym dopełnieniem robotów lakierniczych oraz automatów lakierniczych, tworząc kompleksowy system umożliwiający automatyzację procesu lakierowania

Informacje techniczne

Możliwe konfiguracje

  • Transporter zamontowany może być przed urządzeniem lakierniczym pełniąc funkcję transportera załadowczego
  • Transporter może znajdować się w strefie lakierowania
  • Istnieje możliwość ustawienia transportera taśmowego pomiędzy robotem lub automatem lakierniczym a suszarnią
wnętrze automatu lakierniczego

Opcje dodatkowe

  • Istnieje możliwość manualnego uruchomienia przesuwu za pomocą włącznika „nożnego”, która pozwala operatorowi ma pełną kontrolę nad procesem odbioru i rozładunku polakierowanych detali
odmuch i dejonizacja elementów

YouTube

Inne urządzenia dostępne w ofercie:

mała stacja oczyszczania detali

mini UNI-CLEAN

Zadaniem stacji czyszczącej mini UNI-CLEAN jest usunięcie najdrobniejszych zanieczyszczeń z powierzchni elementów, by przygotować je do nałożenia lakieru. Stacja czyszcząca umieszczana jest na transporterze załadowczym przed robotem lub automatem lakierniczym.

stacja oczyszczania detali UNI CLEAN PLUS

UNI-CLEAN PLUS

Moduł oczyszczania detali UNI-CLEAN PLUS odpowiada za przygotowanie powierzchni detali do lakierowania, co skutkuje jeszcze wyższą jakością wykończenia. Moduł wyposażony jest w odmuch i szczotkę czyszczącą powierzchnie z zabrudzeń.

szczotki w szlifierce do trumien

Robot szlifujący UNI-GRIND model T/C

Robot szlifujący to najnowsze rozwiązanie UNISON  do szlifowania i obróbki trumien. Jego zastosowanie pomaga usprawnić i zautomatyzować cały proces produkcyjny.

transporter rolkowy

Transportery rolkowe

Transporter rolkowy to jeden z opcji transporterów liniowych, służących do przesuwu elementów między kolejnymi urządzeniami lub stanowiskami.

transporter łańcuchowy wewnątrz urządzenia

Transportery łańcuchowe

Transportery łańcuchowe są dostosowane do przemieszczania i transportu trumien oraz elementów pośrednich w postaci tacek, na których przymocowane są detale przeznaczone do procesu lakierowania.

stanowisko obróbki ręcznej

Stanowiska obróbki ręcznej

Asortyment UNISON oferuje stanowiska do ręcznej obróbki trumien. Nasz zespół ekspertów po konsultacji z klientem dobiera odpowiednie parametry stanowisk.

sprzęt lakierniczy do zainstalowania w robocie

Sprzęt lakierniczy

W UNISON dostarczamy różnego rodzaju sprzęt lakierniczy. W naszym asortymencie znajdują się różne produkty od automatycznych pistoletów lakierniczych po wyposażenie kuchni farb.

Zadaj pytanie o maszynę