Czyszczenie pistoletów

Dzięki funkcji automatycznego czyszczenia pistoletów, systemy UNISON eliminują opóźnienia związane z koniecznością ręcznego interweniowania w mycie pistoletów lakierniczych w naszych robotach lakierniczych, co z kolei skraca czas potrzebny na wymianę kolorów lakierów. Ten aspekt ma zasadnicze znaczenie w procesie produkcyjnym, wpływając nie tylko na efektywność, ale również na osiąganie różnorodnych kolorów i wzorów lakierów w krótszym czasie.

czyszczenie pistoletów

Szybkie i łatwe czyszczenie

Dzięki wysuwanej szczotce czyszczącej nasączonej płynem czyszczącym, pistolety są wolne od zabrudzeń, gotowe do pracy.

Czyszczenie pistoletów

  • Automatyczny system czyszczenia znajduje się wewnątrz robota lakierniczego, przy głowicy lakierniczej
  • Czyszczenie pistoletów odbywa się poprzez wybranie przez operatora odpowiedniego programu na pulpicie operatorskim
  • Szczotka czyszcząca wysuwa się z obudowy i dzięki specjalnemu zaprogramowaniu, przesuwa się, czyszcząc po kolei każdy pistolet znajdujący się na głowicy lakierniczej
  • Stosując system czyszczący można nie tylko umyć pistolety, ale również sprawdzić działanie pistoletu, poprzez wymuszenie przepuszczenia przez układ lakierniczy materiału lakierniczego
  • Po zakończonej operacji czyszczenia szczotka automatycznie wsuwa się w obudowę a głowica lakiernicza wraca do swojego miejsca początkowego, umożliwiając początek lub kontynuację pracy robota lub automatu lakierniczego

Inne urządzenia dostępne w ofercie:

mała stacja oczyszczania detali

mini UNI-CLEAN

Zadaniem stacji czyszczącej mini UNI-CLEAN jest usunięcie najdrobniejszych zanieczyszczeń z powierzchni elementów, by przygotować je do nałożenia lakieru. Stacja czyszcząca umieszczana jest na transporterze załadowczym przed robotem lub automatem lakierniczym.

stacja oczyszczania detali UNI CLEAN PLUS

UNI-CLEAN PLUS

Moduł oczyszczania detali UNI-CLEAN PLUS odpowiada za przygotowanie powierzchni detali do lakierowania, co skutkuje jeszcze wyższą jakością wykończenia. Moduł wyposażony jest w odmuch i szczotkę czyszczącą powierzchnie z zabrudzeń.

szczotki w szlifierce do trumien

Robot szlifujący UNI-GRIND model T/C

Robot szlifujący to najnowsze rozwiązanie UNISON  do szlifowania i obróbki trumien. Jego zastosowanie pomaga usprawnić i zautomatyzować cały proces produkcyjny.

transporter rolkowy

Transportery rolkowe

Transporter rolkowy to jeden z opcji transporterów liniowych, służących do przesuwu elementów między kolejnymi urządzeniami lub stanowiskami.

transporter taśma gładka

Transportery taśmowe

Transportery taśmowe pełnią funkcję transporterów załadowczych, pośrednich, wyładowczych, taktujących. Są dostępne w różnych wersjach długości i można je bez problemu skonfigurować z robotem lakierniczym lub suszarnią.

stanowisko obróbki ręcznej

Stanowiska obróbki ręcznej

Asortyment UNISON oferuje stanowiska do ręcznej obróbki trumien. Nasz zespół ekspertów po konsultacji z klientem dobiera odpowiednie parametry stanowisk.

sprzęt lakierniczy do zainstalowania w robocie

Sprzęt lakierniczy

W UNISON dostarczamy różnego rodzaju sprzęt lakierniczy. W naszym asortymencie znajdują się różne produkty od automatycznych pistoletów lakierniczych po wyposażenie kuchni farb.

Zadaj pytanie o maszynę