UNISON - Twój partner w dziedzinie rozwiązań lakierniczych!

Specjalizujemy się w konstruowaniu oraz produkcji automatów lakierniczych i robotów lakierniczych, suszarni oraz wyposażenia dodatkowego. Nasze zaawansowane urządzenia lakiernicze są wynikiem wieloletniego doświadczenia, a ich efektywne działanie pozwala zaspokoić potrzeby wysokojakościowego lakierowania w wielu branżach.

Produkty UNISON powstają w naszej własnej fabryce zlokalizowanej w Cieplewie, nieopodal Pruszcza Gdańskiego. Nasz zespół ekspertów projektuje i ciągle udoskonala urządzenia lakiernicze, aby dostarczyć Klientom kompleksowe i nowoczesne rozwiązania dopasowane do ich potrzeb.

Co nas wyróżnia? Nasi ludzie!
Naszych Klientów wspieramy także po zakupie naszych urządzeń, oferując pomoc zdalną i wsparcie serwisowe.

UNISON to nie tylko producent automatów i robotów lakierniczych, ale również nieustannie rozwijający się podmiot. Rozpoczęliśmy naszą działalność w 2000 roku, a obecnie zatrudniamy około 30 doświadczonych specjalistów. Nasze rozwiązania lakiernicze są odpowiedzią na potrzeby Klientów z różnych branż m.in.:

Współpraca z nami to gwarancja, że otrzymasz nie tylko zaawansowane technologicznie automaty lakiernicze, roboty lakiernicze i suszarnie, ale także wsparcie naszego doświadczonego zespołu w doborze najbardziej odpowiednich rozwiązań lakierniczych dla Twojego przedsiębiorstwa. Nasze urządzenia lakiernicze są intuicyjne w obsłudze, co pozwoli Twojemu personelowi na efektywne i precyzyjne lakierowanie.

Zapraszamy do współpracy i do kontaktu z nami. Razem możemy podnieść jakość Twoich procesów lakierniczych, zwiększyć wydajność produkcji i zapewnić Twojej firmie przewagę konkurencyjną na rynku. Postaw na rozwiązania lakiernicze od UNISON i zobacz, jak Twoje przedsiębiorstwo osiąga nowe szczyty efektywności i jakości!

UNISON siedziba firmy

Jesteśmy specjalistami w zakresie budowania urządzeń lakierniczych w Polsce i Europie.

Kamienie milowe

Początek

Założyciel firmy - Pan Wiesław Jackiewicz zaczyna konstruować pierwsze maszyny.
lata 80te

Powstanie firmy UNISON

Firma zostaje wyodrębniona jako oddzielny, w pełni samodzielny podmiot. W tym samym roku powstają pierwsze wersje automatów lakierniczych UNI-SLIM, oraz historyczny już automat UNI-DUO.
2008

Otrzymanie dofinansowania z Unii Europejskiej

UNISON otrzymuje dofinansowanie na rozbudowę i rozwój firmy.

 
2010

Pierwsza linia lakiernicza

Powstaje pierwsza w pełni automatyczna linia lakiernicza składająca się z pierwszej wersji automatu lakierniczego UNI-ONE oraz suszarni UNI-LEVEL 6.
2010/2011

Budowa nowej siedziby UNISON

Rozpoczęcie budowy siedziby oraz hali produkcyjnej w Cieplewie.
2013

Rozszerzenie portfolio firmy

Do portfolio UNISON dołączają roboty lakiernicze w wersjach obrotowych  do drzwi i trumien oraz te przeznaczone dla branży meblowej z transporterem głównym pokrytym papierem - robot obrotowy i przelotowy.

 
2017

Nowe urządzenia lakiernicze

Portfolio firmy rozrasta się o przelotowe roboty lakiernicze, konfigurowalne z suszarniami. Do oferty wchodzą roboty do trumien, te przeznaczone dla branży meblarskiej, wyposażone w system odzysku lakieru oraz do lakierowania mniejszych elementów z możliwością doposażenia w tacki. Powstaje również pierwsza suszarnia dedykowana dla branży funeralnej.
2018

Szuszarnia do elementów meblowych i tworzyw sztucznych

W 2020 powstaje suszarnia  UNI-LIFT H w pełni konfigurowalna z robotem lakierniczym UNI-CLEVER L/H, służąca do suszenia elementów umieszczonych na tzw. tackach.
2020

Suszarnia UNI-VERTIC

Powstaje suszarnia umożliwiająca instalację do 34 półek, która dzięki swojej kubaturze pozwala na jeszcze większe usprawnienie procesów lakierniczych.

 
2021

Roboty i automaty lakiernicze dla branż

Opinie i komentarze

Referencje klientów