Stacja oczyszczania powierzchni
mini UNI-CLEAN

Stacja oczyszczenia powierzchni detali UNI-CLEAN montowana jest na transporterze załadowczym, przed robotem lub automatem lakierniczym. Jej głównym celem jest usunięcie drobnych zanieczyszczeń z detali przed nałożeniem warstw lakieru. Warianty modułu można dostosować do warunków wokół urządzenia lakierniczego. Moduł ten aktywowany jest tylko podczas ładowania detali do urządzenia, co przekłada się na oszczędność energii.

Czym wyróżnia się stacja oczyszczania powierzchni mini UNI-CLEAN?

Dzięki zastosowaniu opcji oczyszczania detali z serii UNI-CLEAN możliwe jest precyzyjne przygotowanie powierzchni elementów do procesu lakierowania, co wpływa na wyższą jakość wykończenia.

Rozwiązania linii lakierniczej

Stacja oczyszczania detali umieszczana jest na transporterze załadowczym na samym początku linii lakierniczej. Dzięki możliwości konfiguracji wszystkie urządzenia lakiernicze doskonale ze sobą współgrają.

dejonizacja detali

Odmuch

Stacja oczyszczająca  mini UNI-CLEAN wyposażona jest w głowice odmuchujące, które delikatnie zdmuchują zabrudzenia z powierzchni elementów.

przygotowanie detali do lakierowania

Dejonizacja

Zastosowanie listwy dejonizującej,  zapewnia redukcję ładunków elektrostatycznych na powierzchni elementów, co zapobiega wyładowaniom elektrycznym podczas lakierowania.

Stacja oczyszczania powierzchni mini UNI-CLEAN​

  • Moduł oczyszczania detali z serii UNI-CLEAN wspomaga oczyszczanie powierzchni detali z drobnych zanieczyszczeń osiadających na ich powierzchniach przed momentem aplikacji materiałów lakierniczych
  • Możliwość wyboru spośród kilku wariantów modułu UNI-CLEAN w zależności od warunków panujących w otoczeniu urządzenia lakierniczego oraz wymagań jakościowych dla przygotowania powierzchni przed lakierowaniem
  • Moduł czyszczący zainstalowany na transporterze załadowczym
  • Praca modułu czyszczącego uruchamiana tylko podczas załadunku detali do urządzenia lakierniczego celem ograniczenia zużycia mediów zasilających moduł czyszczący
   
  • sekcja: ODMUCH zawiera obrotowe głowice odmuchujące umożliwiające bezstykowe usunięcie zanieczyszczeń z powierzchni detali
  • sekcja: DEJONIZACJA z listwami dejonizującymi pozwala na ograniczenie ładunków elektrostatycznych znajdujących się na powierzchniach elementów

Informacje techniczne

Dane techniczne sekcja skopiowana z UNI-CLEAN PLUS

Szerokość robocza modułu oczyszczania detali1.350 [mm]
Sekcja: ODMUCH
Wymiar króćca odciągowego z sekcji odmuchu3 szt. x fi 100 [mm]
Sekcja: DEJONIZACJA
Ilość listew dejonizujących2 [szt.]
Minimalna wydajność systemu odciągu pyłów *5.000 [m3/h]
Wymagana prędkość przepływu powietrza w instalacji odciągowej pyłu* min. 30 [m/s]
* podłączenie poszczególnych sekcji modułu UNI-CLEAN do zewnętrznego odciągu stanowiskowego lub centralnego systemu odpylającego oraz zapewnienie wymaganych parametrów przepływu i wydajności powietrza odciągowego zapewnia Zamawiający

YouTube

Inne urządzenia dostępne w ofercie:

stacja oczyszczania detali UNI CLEAN PLUS

UNI-CLEAN PLUS

Moduł oczyszczania detali UNI-CLEAN PLUS odpowiada za przygotowanie powierzchni detali do lakierowania, co skutkuje jeszcze wyższą jakością wykończenia. Moduł wyposażony jest w odmuch i szczotkę czyszczącą powierzchnie z zabrudzeń.

transporter taśma gładka

Transportery taśmowe

Transportery taśmowe pełnią funkcję transporterów załadowczych, pośrednich, wyładowczych, taktujących. Są dostępne w różnych wersjach długości i można je bez problemu skonfigurować z robotem lakierniczym lub suszarnią.

transporter rolkowy

Transportery rolkowe

Transporter rolkowy to jeden z opcji transporterów liniowych, służących do przesuwu elementów między kolejnymi urządzeniami lub stanowiskami.

transporter łańcuchowy wewnątrz urządzenia

Transportery łańcuchowe

Transportery łańcuchowe są dostosowane do przemieszczania i transportu trumien oraz elementów pośrednich w postaci tacek, na których przymocowane są detale przeznaczone do procesu lakierowania.

stanowisko obróbki ręcznej

Stanowiska obróbki ręcznej

Asortyment UNISON oferuje stanowiska do ręcznej obróbki trumien. Nasz zespół ekspertów po konsultacji z klientem dobiera odpowiednie parametry stanowisk.

sprzęt lakierniczy do zainstalowania w robocie

Sprzęt lakierniczy

W UNISON dostarczamy różnego rodzaju sprzęt lakierniczy. W naszym asortymencie znajdują się różne produkty od automatycznych pistoletów lakierniczych po wyposażenie kuchni farb.

Zadaj pytanie o maszynę