Transportery rolkowe

Transporter rolkowy pomaga w efektywnym przemieszczaniu elementów pomiędzy poszczególnymi urządzeniami czy stanowiskami podczas procesu lakierowania. Ten rodzaj transportera doskonale integruje się z nowoczesnymi technologiami, takimi jak roboty lakiernicze czy automaty lakiernicze, umożliwiając płynny i precyzyjny przepływ detali w całym procesie lakierowania.

Czym wyróżniają się transportery rolkowe?

Transporter rolkowe pozwalają na przemieszczanie polakierowanych elementów na różnych wysokościach i pod różnymi kątami, co umożliwia ustawienie linii lakierniczej w różnych konfiguracjach (np. w kształcie prostokąta).

Rozwiązania linii lakierniczej

Transportery rolkowe to idealne rozwiązanie do transportu lakierowanych elementów.  Transportery są w pełni konfigurowalne z innymi urządzeniami lakierniczymi UNISON, takimi jak roboty lakiernicze, automaty oscylacyjne i suszarnie. 

transporter rolkowy bok lewy

Łatwy i bezpieczny transport

Zastosowanie transporterów rolkowych zapewnia przesuw elementów pomiędzy poszczególnymi urządzeniami lakierniczymi. Pozwala to wyeliminować ingerencję osób trzech w proces lakierniczy.

Transportery rolkowe​

  • Dzięki zastosowaniu transporterów rolkowych, proces lakierowania staje się bardziej efektywny
  • Transporter rolkowy charakteryzuje się  prostotą konstrukcji
  • Napęd tego rodzaju transportera, oparty na rolkach, umożliwia płynne przemieszczanie detali, dostosowane do różnych rozmiarów i wag elementów przechodzących przez system
  • Zastosowanie transportera rolkowego pomaga poprawić efektywność procesu produkcji

Informacje techniczne

Możliwe konfiguracje

  • Transporter zamontowany może być przed urządzeniem lakierniczym pełniąc funkcję transportera załadowczego
  • Transporter może znajdować się w strefie lakierowania
  • Istnieje możliwość ustawienia transportera taśmowego pomiędzy robotem lub automatem lakierniczym a suszarnią
suszarnia półkowa i automat lakierniczy

Wyposażenie dodatkowe

  • Istnieje możliwość manualnego uruchomienia przesuwu za pomocą włącznika „nożnego”, która pozwala operatorowi ma pełną kontrolę nad procesem odbioru i rozładunku polakierowanych detali
transporter rolkowy bok prawy

YouTube

Inne urządzenia dostępne w ofercie:

mała stacja oczyszczania detali

mini UNI-CLEAN

Zadaniem stacji czyszczącej mini UNI-CLEAN jest usunięcie najdrobniejszych zanieczyszczeń z powierzchni elementów, by przygotować je do nałożenia lakieru. Stacja czyszcząca umieszczana jest na transporterze załadowczym przed robotem lub automatem lakierniczym.

stacja oczyszczania detali UNI CLEAN PLUS

UNI-CLEAN PLUS

Moduł oczyszczania detali UNI-CLEAN PLUS odpowiada za przygotowanie powierzchni detali do lakierowania, co skutkuje jeszcze wyższą jakością wykończenia. Moduł wyposażony jest w odmuch i szczotkę czyszczącą powierzchnie z zabrudzeń.

szczotki w szlifierce do trumien

Robot szlifujący UNI-GRIND model T/C

Robot szlifujący to najnowsze rozwiązanie UNISON  do szlifowania i obróbki trumien. Jego zastosowanie pomaga usprawnić i zautomatyzować cały proces produkcyjny.

transporter taśma gładka

Transportery taśmowe

Transportery taśmowe pełnią funkcję transporterów załadowczych, pośrednich, wyładowczych, taktujących. Są dostępne w różnych wersjach długości i można je bez problemu skonfigurować z robotem lakierniczym lub suszarnią.

transporter łańcuchowy wewnątrz urządzenia

Transportery łańcuchowe

Transportery łańcuchowe są dostosowane do przemieszczania i transportu trumien oraz elementów pośrednich w postaci tacek, na których przymocowane są detale przeznaczone do procesu lakierowania.

stanowisko obróbki ręcznej

Stanowiska obróbki ręcznej

Asortyment UNISON oferuje stanowiska do ręcznej obróbki trumien. Nasz zespół ekspertów po konsultacji z klientem dobiera odpowiednie parametry stanowisk.

sprzęt lakierniczy do zainstalowania w robocie

Sprzęt lakierniczy

W UNISON dostarczamy różnego rodzaju sprzęt lakierniczy. W naszym asortymencie znajdują się różne produkty od automatycznych pistoletów lakierniczych po wyposażenie kuchni farb.

Zadaj pytanie o maszynę