Transportery łańcuchowe

Transportery łańcuchowe służą do przemieszczania elementów przeznaczonych do lakierowania. Na transporterach można zamontować elementy pośrednie (tzw. tacki), na których umocowane są detale przeznaczone do procesu lakierowania. W ten sposób zabezpiecza się elementy przed ewentualnym przemieszczaniem się podczas trwania procesu lakierowania wewnątrz robota lub automatu lakierniczego.

Transportery łańcuchowe służą również do  transportu trumien pomiędzy poszczególnymi urządzeniami lakierniczymi np. w linii lakierniczej.

Czym wyróżniają się transportery łańcuchowe?

Napęd transportera łańcuchowego, oparty na nowoczesnych rozwiązaniach silników z falownikami, pozwala na płynną regulację prędkości transportu.

Rozwiązania linii lakierniczej

Transportery łańcuchowe to idealne rozwiązanie to transportu trumien lub tacek z umieszczonymi na nich detalami.  Transportery są w pełni konfigurowalne z innymi urządzeniami lakierniczymi UNISON, takimi jak roboty lakiernicze, automaty oscylacyjne i suszarnie. 

Łatwy i bezpieczny transport

Zastosowanie transporterów łańcuchowych zapewnia bezpieczne przemieszczanie się elementów pomiędzy urządzeniami. Pozwala to wyeliminować ingerencję osób trzech w proces lakierniczy.

Transportery łańcuchowe

  • System transportu tacek z detalami w robocie lakierniczym oparty jest na przenośnikach łańcuchowych, celem wykorzystania właściwości samooczyszczenia łańcucha podczas jego pracy oraz możliwości umieszczenia detali o znacznym ciężarze i/lub gabarytach
  • Transportery łańcuchowe odpowiadają za przesuw trumien zarówno w strefie lakierowania jak i pomiędzy poszczególnymi urządzeniami
  • Transportery łańcuchowe cechują się wysoką trwałością i niezawodnością podczas długotrwałej pracy
  • Umiejscowienie trumien na transporterze łańcuchowym zapewnia stabilność trumien podczas transportu do robota lakierniczego oraz suszarni

Informacje techniczne

Możliwe konfiguracje

  • Transporter zamontowany może być przed urządzeniem lakierniczym pełniąc funkcję transportera załadowczego
  • Transporter może znajdować się w strefie lakierowania
  • Istnieje możliwość ustawienia transportera taśmowego pomiędzy robotem lub automatem lakierniczym a suszarnią

Opcje dodatkowe

  • Istnieje możliwość manualnego uruchomienia przesuwu za pomocą włącznika „nożnego”, która pozwala operatorowi ma pełną kontrolę nad procesem odbioru i rozładunku polakierowanych detali

YouTube

Inne urządzenia dostępne w ofercie:

mała stacja oczyszczania detali

mini UNI-CLEAN

Zadaniem stacji czyszczącej mini UNI-CLEAN jest usunięcie najdrobniejszych zanieczyszczeń z powierzchni elementów, by przygotować je do nałożenia lakieru. Stacja czyszcząca umieszczana jest na transporterze załadowczym przed robotem lub automatem lakierniczym.

stacja oczyszczania detali UNI CLEAN PLUS

UNI-CLEAN PLUS

Moduł oczyszczania detali UNI-CLEAN PLUS odpowiada za przygotowanie powierzchni detali do lakierowania, co skutkuje jeszcze wyższą jakością wykończenia. Moduł wyposażony jest w odmuch i szczotkę czyszczącą powierzchnie z zabrudzeń.

szczotki w szlifierce do trumien

Robot szlifujący UNI-GRIND model T/C

Robot szlifujący to najnowsze rozwiązanie UNISON  do szlifowania i obróbki trumien. Jego zastosowanie pomaga usprawnić i zautomatyzować cały proces produkcyjny.

transporter rolkowy

Transportery rolkowe

Transporter rolkowy to jeden z opcji transporterów liniowych, służących do przesuwu elementów między kolejnymi urządzeniami lub stanowiskami.

transporter taśma gładka

Transportery taśmowe

Transportery taśmowe pełnią funkcję transporterów załadowczych, pośrednich, wyładowczych, taktujących. Są dostępne w różnych wersjach długości i można je bez problemu skonfigurować z robotem lakierniczym lub suszarnią.

stanowisko obróbki ręcznej

Stanowiska obróbki ręcznej

Asortyment UNISON oferuje stanowiska do ręcznej obróbki trumien. Nasz zespół ekspertów po konsultacji z klientem dobiera odpowiednie parametry stanowisk.

sprzęt lakierniczy do zainstalowania w robocie

Sprzęt lakierniczy

W UNISON dostarczamy różnego rodzaju sprzęt lakierniczy. W naszym asortymencie znajdują się różne produkty od automatycznych pistoletów lakierniczych po wyposażenie kuchni farb.

Zadaj pytanie o maszynę